23 kwietnia, nasze Sówki zaprezentowały się na scenie podczas X Międzyprzedszkolnego Przeglądu Tanecznego pt. "Witajcie w Naszej Bajce" w Regionalnym Centrum Kultury, który został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 10 w Kołobrzegu. Dzieci zaprezentowały układ taneczny do piosenki "Na wyspach Bergamutach”.

We wtorek 23 kwietnia w hali sportowej Ogniska Pracy Pozaszkolnej odbył się III KOŁOBRZESKI DZIEŃ SPORTU OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI na który zostały zaproszone nasze przedszkolaki. Zawody organizowane były przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy "Okruszek".

Nawiązując do Dnia Ziemi Żabki wykonały piękne prace w formie 3D, wykorzystując przy tym rosnące farby.

Każdego roku 22 kwietnia, w naszym przedszkolu obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dzieci z grupy ,,Smerfy’’ aktywnie uczestniczyły w zajęciach związanych z tym dniem. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

Z okazji Dnia Ziemi w Naszym przedszkolu postawiliśmy na ekologię wymienną jest to idea polegająca na wymianie rzeczami (zabawkami) którymi dzieci się już nie bawią, ale ktoś inny mógłby jeszcze je wykorzystać. Każdy kto chciał wziąć udział w akcji przynosił do przedszkola zabawki, puzzle, książeczki, klocki itp. i pod czujnym okiem rodzica kładł swoją rzecz na regał, który znajdował się w holu przedszkola i w zamian wybierał sobie inną.

22.04.2024- z okazji „Dnia Ziemi” w naszym przedszkolu odbył się pokaz mody ekologicznej. Dzieci zaprezentowały bardzo pomysłowe stroje wykonane wraz z rodzicami z różnorodnych materiałów przeznaczonych do recyklingu: m. in. kartony, worki, folia spożywcza, gazety, butelki plastikowe, kartonowe opakowania...

Kiedy kwietniowa pogoda za oknem płata nam figle, przedszkolaki z całego miasta Kołobrzeg spotkały się w Regionalnym Centrum Kultury zaśpiewać pieśni przedszkolne. Zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, pokonując tremę sceniczną i bawiąc się przy tym świetnie.

W jednym z kwietniowych tygodni dzieci z grupy „Tygryski” „odwiedziły” zwierzęta z wiejskiego podwórka. Rozpoczęły od uporządkowania wiedzy na temat zwierząt z wiejskiej zagrody, poznały pracę rolnika i korzyści z hodowanych zwierząt. Wskazywały produkty pochodzące z upraw rolniczych, kosztowały co niektóre z nich przy posiłkach.

W ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia, omawialiśmy razem z dziećmi z grupy "Żabki" piramidę zdrowego żywienia. Dzieci poznały budowę piramidy, dowiedziały się czym jest i dlaczego ma taki wygląd.

Zdrowie jest najważniejszym priorytetem każdego człowieka, a tym bardziej zdrowie dziecka jest wartością nadrzędną dla rodziców i nauczycieli w przedszkolu. Okres przedszkolny to właśnie taki czas w życiu małego człowieka, kiedy mamy największy wpływ na kształtujące się jego postawy zdrowotne, determinujące aktualne i przyszłe zachowania dotyczące zdrowia. Utrwalone teraz przyzwyczajenia i nawyki zadecydują o późniejszym stylu życia naszych wychowanków.