Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu - dzień 1

Dzień dziecka to bez wątpienia jeden z tych najszczęśliwszych dni, na które czekają zarówno maluszki jak i starszaki. W naszym przedszkolu już tradycją jest, że świętujemy nie tylko jeden dzień, ale cały tydzień!

W dniu 25 maja w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której grupa "Żabki" zaprezentowała swój program taneczno – wokalno - recytatorski. Dzieci bardzo się starały, żeby wierszem i piosenką podziękować rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę.

To co robią i jak się zachowują dorośli- rodzice jest powtarzane przez dziecko i uważane za właściwe. Dziecko jest dumne i często chwali się co zrobiła mama lub tata, chce być takie samo. Tak więc praca rodziców wykonywana w domu, a także zawodowa bardzo interesuje dzieci.

Dnia 25.06.2021 r. w grupie Motylków i Smerfów odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Zestaw zabaw i ćwiczeń ruchowych prowadzony Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.

 

Przedszkolaki z grupy "Pszczółki" jak wszystkie dzieci przejawiają nie tylko chęć, ale również potrzebę ruchu oraz aktywności fizycznej. Jest to uwarunkowane koniecznością zapewnienia sobie czynnika, który jest niezbędny do prawidłowego rozwoju ich organizmu.

 

Chęć sprawiania przyjemności swoim najbliższym, okazywania im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką Smerfy przygotowują każdego roku – to Dzień Mamy i Taty.

 

Dzieci z grupy "Żabek" z okazji Dnia Ziemi, w trosce o środowisko oraz przyrodę, postanowiły posprzątać teren wokół przedszkola. Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki również zaangażowały się w pracę.

 

23.04.2021 z okazji Światowego Dnia Ziemi odbyło się przedstawienie przygotowane przez nauczycieli dla dzieci z wszystkich grup w naszym przedszkolu, pt.: "Królewna Śmieszka i Ekoludki". Bajka mówiła o tym jak należy dbać o naszą planetę i co trzeba zrobić, aby była ona czysta i przetrwała jeszcze długi czas.

Dnia 22 kwietnia z okazji Dnia Ziemi odbyło się wiosenne sadzenie roślin. Dzieci przyniosły sadzonki i cebulki pięknych, kolorowych kwiatków, które wspólnie posadziliśmy na terenie ogrodu przedszkolnego.

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie.