Pod koniec lutego, obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Dinozaura! W przedszkolu to nietypowe święto obchodzone jest z wielką przyjemnością. Dzieci uwielbiają dinozaury. Tego dnia "Jagódki" przyszły do przedszkola ze swoimi pluszakami, figurkami i ulubionymi książkami. Dzieci wzięły udział w nietypowych zajęciach, które wprowadziły je w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie dinozaurów. W naszej sali pojawiły się tyranozaury, triceratopsy, diplodoki, pterodaktyle itp.

Zajęcia zaczęliśmy od sprawdzenia co kryje się w dinozaurowych brzuszkach - mięso czy rośliny? Liczyliśmy dinozaury w jajach, dopasowując je do odpowiednich cyfr. Układaliśmy puzzle i naśladowaliśmy głośne dinozaury. Przedszkolaki zamieniły się w paleontologów - musiały odszukać w piasku, soli i kaszy "szczątki" zwierząt żyjących wiele lat przed nami. Kolejnym zadaniem była masa solna - dzieci wykonały figurki dinozaurów. Wiele radości wywołała ścieżka, na której dzieci w wybrany przez siebie sposób odciskały ślady tych ogromnych stworzeń. Na zakończenie dnia wykonały karty pracy oraz zabrały ze sobą dinozaurowe balony. Był to super dzień, pełen radosnych wrażeń.