Tuż przed Świętami nasze przedszkole odwiedził Zajączek Wielkanocny. Przykicał on ze słodkimi prezentami dla naszych przedszkolaków.

Pisanki, pisanki, jajka malowane. Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek. Pisanki, pisanki, jajka kolorowe. Na nich malowane bajki pisankowe...

Ostatni tydzień marca poświęcony był w Motylkach tematyce Świąt Wielkanocnych. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje wielkanocne oraz wykonywały różnorodne prace plastyczne. Sześciolatki przygotowały koszyk wielkanocny, utrwalając przy tym co powinno się w nim znaleźć.

Korzystając z pięknej pogody Żabki postanowiły wyruszyć ulicami miasta na poszukiwania świątecznych dekoracji i pierwszych oznak wiosny.

Senso - zabawa wprowadzająca w klimat Wielkanocny. Dodatkowo z naturalnych składników. Kolorowo, kreatywnie i sensorycznie.

Wraz z nadejściem wiosny w naszym przedszkolu rozpoczęła się wielka akcja sadzenia bratków. Każde dziecko przyniosło ze sobą wiosennego kwiatka, aby ozdobić ogród przedszkolny. Przedszkolaki zabrały się za sadzenie bratków w wybranej rabacie ogrodowej przy użyciu niezbędnych do tego narzędzi.

Przedszkolni ogrodnicy - sadzimy kwiaty - Żabki. Zapraszamy do galerii foto.

Motylki włączyły się w organizację Przedszkolnego Kiermaszu Wielkanocnego i postanowiły upiec słodkie, czekoladowe babeczki. Nasze sześciolatki bardzo lubią zajęcia kulinarne, dlatego od razu wiedziały, że będą robić coś ciekawego. Przedszkolaki wyrabiały ciasto na babeczki, wbijały jajka oraz dolewały odpowiednią ilość oleju i mleka do miski.

Dziękujemy wszystkim przedszkolakom wraz z rodzicami za udział w konkursie, który miał na celu wspomaganie rozwoju mowy, prezentację umiejętności plastycznych i sprawności manualnej oraz zwiększenie efektywności ćwiczeń logopedycznych poprzez wielozmysłowe poznanie.

W naszym przedszkolu tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbył się kiermasz. Na stoiskach były same wspaniałości - pyszne potrawy i słodkości, które przygotowywały nasze przedszkolaki oraz piękne dekoracje wykonane przez dzieci wraz z rodzicami.