Padaczka jest jedną z najczęstszych chorób neurologicznych na świecie. Jest to przewlekła choroba mózgu objawiająca się występowaniem cyklicznych napadów padaczkowych będących wynikiem nadmiernych wyładowań komórek nerwowych.

W lutym w grupie "Jagódki" obchodziliśmy Dzień Chorych na Padaczkę. Na początku zajęć dzieci wysłuchały opowiadanie o Jasiu, który miał epilepsję. Obejrzały historyjkę obrazkową i przypomniały sobie bardzo ważny numer alarmowy - 112. Dowiedziały się również, że wstążka koloru lawendowego to symbol wsparcia i zrozumienia dla osób chorych na padaczkę. Dzieci z chęcią wzięły udział w nauce pozycji bocznej bezpiecznej, pięknie słuchały i wykonywały polecenia. Na zakończenie zajęć wykonały prace plastyczne - wykleiły rysunek wstążki kolorem fioletowym oraz rysowały burzę w głowie, która przedstawiała atak padaczki.