W ramach projektu edukacyjnego "Jak mówić o niepełnosprawności?", Jagódki zrealizowały kolejny dzień - Światowy Dzień Niepełnosprawnych. Dzień zaczęliśmy od pogadanki na temat osób z niepełnosprawnością. Dzięki realizacji poprzednich dni z harmonogramu projektu, większość dzieci wiedziała, że są w naszym otoczeniu osoby, które są niewidome, niesłyszące oraz mają mózgowe porażenie dziecięce.

Przedszkolaki wzięły aktywny udział w zabawach ruchowych i dydaktycznych takich jak: "Ciuciubabka", "Tor przeszkód", "Słyszę" oraz "Jesteśmy sprawni". Na zakończenie zajęć wysłuchały bajkę terapeutyczną o niepełnosprawności i układały na dywanie pocięty na części znak drogowy, oznaczający miejsce parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością.