Pisanie listów do Mikołaja to piękna świąteczna tradycja. Każde dzieci te większe i mniejsze wyczekują pełne napięcia na upragniony prezent. Dzieci wiedzą, że Mikołaj jest bardzo zapracowany więc postanowiły mu pomóc wysyłając listy z wymarzonymi prezentami. Nasze przedszkolaki nie potrafią jeszcze pisać, dlatego przykleiły do listów obrazki wybranych zabawek, narysowały choinkę i przykleiły świąteczne ozdoby. Udaliśmy się na pocztę, aby wysłać listy, aura była jeszcze piękniejsza, gdyż za oknem jest upragniony śnieg.

Kiedy dzieci otrzymują ten wyjątkowy prezent, na ich twarzach pojawia się radosny uśmiech. Ta dziecięca wiara w św. Mikołaja, który w swoim domu obserwuje zachowanie dzieci i jednego dnia wsiada do swoich sań zaprzężonych w renifery, by rozdawać wspaniałe prezenty, jest bezcenna.