W ramach projektu "Jak mówić o niepełnosprawności?" -dzieci z grupy Jagódki obchodziły w listopadzie - Międzynarodowy Dzień Niewidomych. Dzieci wzięły udział w zajęciach dydaktycznych, mających na celu przybliżenie problematyki funkcjonowania osób niewidomych oraz zwrócenie uwagi na potrzeby i problemy, z jakimi borykają się na co dzień. W tym dniu, dzieci wysłuchały opowiadania o Karolu i niewidomej Małgosi.

Poprzez obejrzenie filmu animowanego - Polskiego Związku Niewidomych - N jak Niewidomy, zapoznały się m.in. z alfabetem Braille’a oraz jak możemy pomóc osobom, które są niewidome. Przedszkolaki miały okazję "wczuć się" w rolę osób niewidomych - wzięły udział w zabawie, w której odgrywały rolę osoby niewidomej i psa przewodnika. Na zakończenie zajęć z chęcią wykonały prace plastyczne - wyklejanie bibułą laski dla niewidomych.