18 października w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza, jego obowiązki oraz jakie przedmioty są mu niezbędne do wykonywanej pracy. Każdy przedszkolak dowiedział się, w jaki sposób do jego domu trafiają listy oraz paczki. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe pojęcia takie jak: poczta, list, adresat, nadawca oraz sortownia. Dzieci przygotowały swoje listy do wysyłki i nasza sala zmieniła się w pocztę.

Dzieci zamieniły się w pracowników poczty i klientów. Zabawy nie było końca każdy chciał stanąć za ladą i stemplować znaczki, pobierać opłaty. Mieliśmy także okazję odwiedzić Punkt Pocztowy Głównej, gdzie przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda praca od tzw. zaplecza Pani oprowadziła nas po poczcie pokazując wszelkie zakamarki i opowiedziała jak na co dzień wygląda ich praca. Wizyta na poczcie jest dobrą okazją do utrwalenia odpowiedniego nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.