10 października dzieci z grupy "Motylki" i "Żabki" wybrała sie na wycieczkę. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Dzieci bardzo chętnie i z ogromnym zaangażowaniem karmiły i bawiły się ze zwierzętami tam żyjącymi. Były tam: alpaki, kucyki, owce, kozy, osiołek, bydło szkockie, świnki. Dowiedzieliśmy się skąd do nas przybyły te zwierzęta i w jakim celu ludzie je hodują.

Ciekawą atrakcją było dojenie krowy. Okazało się to wcale nie takie łatwe. Mieliśmy możliwość usiąść za kierownicą prawdziwego ciągnika rolniczego. Wielu interesujących rzeczy dowiedzieliśmy się o pracy rolnika. Dużo frajdy i radości sprawiła nam zabawa na placu zabaw oraz sielski wypoczynek na hamakach i leżakach. Na świeżym powietrzu niesamowicie smakowała kiełbaska z grilla. Pobyt w "Dziadkowiźnie" to edukacja połączona ze wspaniałą zabawą.