2 lutego dzieci z naszego przedszkola obchodziły Dzień Naleśnika. Tego dnia nie mogło zabraknąć przede wszystkim akcentów kulinarnych. Motylki i Sówki poznały składniki, jakie są potrzebne do wykonania naleśników i wspólnie stworzyły plakat przedstawiający w graficzny sposób przepis na to danie.

Następnie przy pomocy pań przygotowały w sali ciasto na naleśniki. To była prawdziwa przyjemność! Dzieci brały udział również w zabawach, których głównym bohaterem był naleśnik np. "Spacer z naleśnikiem" oraz "Podrzucanie naleśnikiem". Nie zabrakło także zabawy o charakterze sensorycznym - zawijanie się wzajemnie w koc tworząc "żywe naleśniki". Na koniec przedszkolaki mogły samodzielnie skomponować swój deser w postaci naleśników z ulubionymi produktami, które trafiły prosto do brzuszka. Mniam!