W środowe przedpołudnie sześciolatki z grupy „Pszczółki” odwiedziły Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu, aby poznać świat książek od trochę innej strony niż na co dzień.
Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w tak dużej i kolorowej bibliotece, dlatego emocje były ogromne.
Na początku dzieci zostały powitane przez Panią bibliotekarkę, która zaprosiła je do wspólnego zwiedzania. „Pszczółki” dowiedziały się, jak wygląda praca w bibliotece, jak dbać o książki oraz co trzeba zrobić, aby zostać jej czytelnikiem. Z zainteresowaniem słuchały o tym, jak książki trafiają na półki i jak są później wyszukiwane.
Następnie przedszkolaki wzięły udział w czytaniu na dywanie. Pani bibliotekarka wybrała krótką, pełną humoru opowieść o przygodach małego oposa. Dzieci uważnie słuchały, a niektóre nawet próbowały odgadywać, co wydarzy się dalej w historii.
Wizyta zakończyła się swobodnym przeglądaniem regałów – dzieci mogły wybierać interesujące je tytuły, oglądać ilustracje i zadawać pytania. Niektóre z nich postanowiły, że poproszą rodziców o zapisanie ich do biblioteki.
Spotkanie było pełne radości, ciekawości i pozytywnych wrażeń. Dzieci wróciły do przedszkola nie tylko bogatsze o nowe doświadczenia, ale także zachęcone do częstszego sięgania po książki.




