253 wizyt PostHeaderIcon Podsumowanie  ogólnopolskiego projektu ,,Wędrująca książka”

Dzieci z grupy ,,Pszczółki” w miesiącach luty- czerwiec 2017r. uczestniczyły w projekcie edukacyjnym,.

Projekt składał się  z 6 etapów:

1.Etap: Wstęp

1. Etap: Wprowadzenie w projekt wychowanków
  2. Etap: Stworzenie strony tytułowej książki
  3. Etap: Wysyłka do wskazanej placówki „Wędrującej książki”.
  4. Etap: Powrót gotowej książki do placówki – właściciela i publiczne przedstawianie rezultatów projektu.
  5. Podsumowanie projektu, uhonorowanie małych twórców, udostępnienie książek bibliotece dziecięcej   i zaprzyjaźnionym placówkom.

Efektem projektu jest  książka ,,Wesołe przygody Oli”, która trafiła do przedszkolnej Biblioteki, Miejskiej Biblioteki Dziecięcej oraz zaprzyjaźnionych placówek (Szkoła Podstawowa we Wrzosowie, Szkoła Podstawowa w Drzonowie, Szkoła Podstawowa nr 8                  w Kołobrzegu,  Przedszkole nr 3 i nr 10 oraz  OWI w Kołobrzegu).

PROJEKT EDUKACYJNY ,,WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA” realizuje:

– kierunek polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2016/2017,  „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży”;

– odnosi się do ” Podstawy programowej wychowania przedszkolnego dla przedszkoli                   i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych” i uwzględnia następujące jej obszary:

Obszar 3 – Wspomaganie rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych.

Obszar 14 – Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania.