Dzieci z grupy "Żabek" z okazji Dnia Ziemi, w trosce o środowisko oraz przyrodę, postanowiły posprzątać teren wokół przedszkola. Nasze przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki również zaangażowały się w pracę.

Dzieci chętnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego oraz terenu w pobliżu przedszkola, gdzie zebrano sporo śmieci. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej.

Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Głównym celem tej akcji było ukazanie dzieciom skutków zaśmiecania „świata”, wyjaśnienie konieczności ochrony środowiska, recyklingu.

Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.