123 wizyt PostHeaderIcon Przygotowania do Świąt w grupie „Żabek”

Święta Bożego Narodzenia, to czas radości, miłości, dzielenia się i wszechobecnego dobra. W tym roku dzieci grupy „Żabek” po raz kolejny przyłączyły się do akcji MEN „Razem na Święta, jak również do charytatywnej akcji „Bożonarodzeniowa Kartka dla Bohatera”, która skierowana jest do wszystkich ludzi walczących o wolną Polskę – żołnierzy Września 39, wszystkich frontów walczących na Zachodzie jak i na Wschodzie, organizacji bojowych min. AK, NSZ, WIN, podziemia niepodległościowego po zakończeniu wojny oraz osób represjonowanych przez ustrój komunistyczny.

Pamięć o Bohaterach jest niezmiernie ważna i potrzebna, dlatego też chcielibyśmy aby w tym szczególnym okresie osoby walczące o wolność naszej ojczyzny wiedzieli, że o Nich pamiętamy. Chcemy Im pokazać, że Ich bohaterstwo, odwaga i poświęcenie nie odeszły w zapomnienie.  Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Przedszkolaki wykazały się kreatywnością, pomysłowością podczas wykonywania kartek świątecznych, które na pewno sprawią ogromną radość i choć trochę umilą świąteczny czas polskim bohaterom.

Dekorowanie choinki to chyba dla wszystkich przyjemne zajęcie. Podczas kolejnych przygotowań dzieci stworzyły przepiękne kolorowe łańcuchy na choinkę. Wszyscy byli zadowoleni. Uśmiech i satysfakcja wszystkich była nagrodą za wspólny trud.

Wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli, z niecierpliwością oczekują nadejścia Świąt Bożego Narodzenia. W przedszkolu okres poprzedzający ten magiczny czas jest niezwykle pracowity. Nasze Żabki, chcąc sprawić swoim Rodzicom radość, wykonały dla nich świąteczne prezenty. Przedszkolaki zabrały się do pracy i wykonały przepiękne świeczniki dla swoich najbliższych, które zagoszczą na świątecznym stole.

Kolejnego dnia w przedszkolu już od rana pachniało świętami. Pachniało w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż w powietrzu unosił się zapach cynamonu, wanilii, miodu, przypraw korzennych. Dzieci piekły bowiem świąteczne pierniki. Pannie zapoznały dzieci ze składnikami, które są potrzebne do zrobienia piernikowego ciasta. Następnie wszystkie produkty zostały przez dzieci dokładnie wymieszane, zagniecione i rozwałkowane ciasto, a na końcu wycięte za pomocą foremek pierniczki. Lekcję kulinarną wszystkie dzieci zakończyły wielką satysfakcją z samodzielnie wykonanych ciasteczek.

Kolejnym etapem było oczywiście ozdabianie pieników za pomocą lukrowych pisaków, cukiereczków i posypek.

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna wigilia, która odbyła się 17 grudnia. Dzieci w tym dniu wspólne kolędowały, dzieliły się opłatkiem i składały sobie życzenia. Wielką atrakcją była czekoladowa fontanna.  Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych lecz również, co najważniejsze, wzmacniają bliskie i serdeczne relacje.

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA