26 wizyt PostHeaderIcon Dzień Drzewa

10 października obchodzimy Światowy Dzień Drzewa. Jest to bardzo ważna data dla naszej planety. W tym dniu odbywa się międzynarodowa akcja sadzenia drzew połączona z poszerzaniem świadomości ekologicznej. Jak wiemy drzewa są  niezbędnym ,,żywym organizmem”, z których ludzie i zwierzęta czerpią ogromne korzyści. Oprócz walorów wizualnych, które dostarczają nam o każdej porze roku… drzewa są schronieniem, domem dla wielu zwierząt a dla nas ludzi – produktorem tlenu. Dzięki nim możemy oddychać.  Drzewa od lat są wycinane i  wykorzystywane w produkcji papieru, mebli czy elementów budowlanych jak również w celu pozyskiwania terenu pod budowy betonowych ,”krajobrazów”. Dbając o przyszłość naszej planety, możemy zredukować degradacje środowiska poprzez wykorzystywanie makulatury czy innych materiałów do budowy. Kolejnym zagrożeniem dla drzew a co za tym idzie, lasów oraz całego ekosystemu są pożary. Oprócz tych wywołanych przez naturę niestety w większości z nich przyczynia się człowiek. Przedszkolaki z gr. „Wiewiórki” z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Kołobrzegu postanowiły przyczynić się do edukacji nas wszystkich i włączając się w akcję sadzenia drzew zasadziły w ogrodzie przedszkolnym 4 drzewa. Przez długie lata,  z pokolenia na pokolenie, dzieci oraz ich rodzice, będą mogli cieszyć się widokiem posadzonych w tym dniu drzew owocowych. Mamy nadzieję, że zasadzimy w Was zielone ziarno ekologii.