51 wizyt PostHeaderIcon Nadeszła jesień – Misie

Nasze Misie wybrały się do ogrodu w poszukiwaniu nowej pory roku. Celem było podziwianie jesiennego krajobrazu oraz uzbieranie darów jesieni. Udało nam się znaleźć liście z różnych drzew, żołędzie, kasztany, jarzębinę i szyszki. Zebrane dary przynieśliśmy do naszej sali i wzbogaciliśmy nimi kącik przyrodniczy.

Pani Jesień zawitała również do naszej sali. Dziewczynki przebrane w przepiękny jesienny kapelusz, z koszykiem pełnym darów, przechadzały się wśród dzieci przy piosence „Idzie lasem pani Jesień”. Dzieci mogły zaobserwować, dotknąć oraz powąchać zebrane dary. Wspólnie dopasowywaliśmy liście do owoców drzew. Sami również mieliśmy okazję zamienić się w jesienne liście, śpiewając piosenkę „Kolorowe liście”.

Zabawy jarzębiną okazały się najbardziej fascynującym zajęciem. Dzieci wykonywały zadania matematyczne przy użyciu czerwonych koralików, dodawały, odejmowały oraz określały długość koralików, wskazując, które są „najdłuższe”, a które „najkrótsze”. Na koniec nawlekały koraliki jarzębiny na igłę i stworzyły przepiękne korale jesieni.