27 wizyt PostHeaderIcon Zdrowo, czyli warzywno-owocowo u Wiewiórek

Przez dwa tygodnie przedszkolaki z grupy ,, Wiewiórki” realizowały temat związany z owocami oraz warzywami. Utrwalały oraz poznawały na nowo owoce krajowe oraz egzotyczne. Z powodu sytuacji epidemiologicznej Covid-19 dzieci nie mogły udać się na wycieczkę do pobliskiego warzywniaka więc sami stworzyliśmy własny sklep z warzywami i owocami. Po wstępnym obejrzeniu oraz dotykaniu zebranych ,, smakołyków” dokonaliśmy segregacji oraz układaliśmy warzywa i owoce na ladzie sklepowej pod właściwym podpisem. Wykonaliśmy również prace plastyczne związane z tematem , wypełniając kontury owoców kulkami z bibuły oraz tworząc z masy solnej ulubione warzywa. Zajęcia te miały na celu usprawniania motoryki malej i uczyły dzieci szacunku do swojej pracy oraz kolegów.

„Wiewiórki” miały również okazję spróbować soku jabłkowo-buraczkowego. Wspólnie wykonaliśmy sok, używając sokowirówki. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpieczeństwa z użyciem sprzętu elektrycznego. Jak widać … soczek był wyśmienity.