Administracja
Archiwa
Najczęściej oglądane

41 wizyt PostHeaderIcon Owocowy tydzień w Żabkach

Dzieci z grupy „Żabki” realizowały blok tematyczny dotyczący owoców z sadu. Głównymi celami działań dydaktyczno- wychowawczych było poznanie drzew owocowych  w bezpośrednim kontakcie ze środowiskiem przyrodniczym oraz kształtowanie nawyku spożywania owoców. Podczas prac plastyczno- technicznych dzieci wyklejały techniką wydzierania –  sylwety owoców.

Jak wiadomo kształtowanie prozdrowotnych postaw jest procesem długotrwałym i zaczyna się już w przedszkolu. Dlatego mając na uwadze zdrowie naszych przedszkolaków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych promujących zdrowie. Dzieci wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi zdrowo odżywiać. Z myślą o witaminkach przygotowaliśmy zdrowy sok jabłkowy oczywiście z ekologicznych jabłek prosto od gospodarza.

Tydzień okazał się bardzo smaczny. Przedszkolaki postanowiły zrobić sałatkę owocową. Zanim jednak nadeszło krojenie trzeba było stworzyć przepis.

Dzieci własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Przedszkolaki dokładnie umyły rączki oraz założyły fartuchy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając, jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!

Comments are closed.