6 wizyt PostHeaderIcon Dzień kropki – grupa Pszczółki

We wtorek 15 września, świętowaliśmy w grupie „Pszczółki” Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. To jest historia o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia nasza sala zamieniła się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł.
Dzieci stały się malarzami i po raz pierwszy malowały na prawdziwym płótnie malarskim. Zabawa była świetna. Relację ze stawiania kropek można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!