19 wizyt PostHeaderIcon WRACAMY DO PRZEDSZKOLA!!

W związku z powrotem dzieci do przedszkola
w okresie pandemii i wzmożonego reżimu sanitarnego poniżej przedstawiamy zasady obowiązujące w naszym przedszkolu

od dnia 1 września 2020 roku:

1. Do przedszkola przyprowadzamy tylko zdrowe dziecko – bez żadnych objawów chorobowych (katar, kaszel, ból brzucha, głowy, wymioty, biegunka, inne, które zgłasza dziecko).
  2. Ze względów organizacyjnych dzieci do przedszkola  przyprowadzane są do godziny 8.15.
  3. Rodzice oraz dzieci, które ukończyły 4 lata wchodząc i wychodząc z przedszkola mają założone  maseczki. Obowiązek zapewnienia maseczek leży po stronie rodziców.
  4. Dzieci do przedszkola są przyprowadzane i odbierane tylko i wyłącznie przez osoby zdrowe.
  5. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
  6. Rodzice wchodzący do przedsionka przedszkola obowiązkowo dezynfekują ręce płynem do dezynfekcji, który znajduje się po prawej stronie drzwi.
  7. Dzieci przyprowadzane są do przedszkola i odbierane z przedszkola tylko przez jednego rodzica lub upoważnioną do odbioru dziecka inną osobę.
  8. Rodzice zachowują odstęp min. 1,5 m od innych rodziców oraz pozostałych pracowników przedszkola.
  9. Rodzice zobowiązani są o dopełnienie obowiązku uaktualnienia numerów telefonów oraz adresów mailowych.
  10. Rodzice zobowiązani są do odbierania telefonów z przedszkola.
  11. Po odebraniu dziecka z przedszkola nie ma możliwości wejścia na przedszkolny plac zabaw.
  12. Do przedszkola dziecko nie przynosi żadnych zabawek, przytulanek  oraz maskotek. W workach znajdują się tylko niezbędne rzeczy tj.: bielizna, rzeczy na zmianę, kapcie.
  13. Nie przynosimy do przedszkola własnych ręczników oraz przyborów do mycia zębów.
  14. Nie przedłużamy rozstań, wyjaśniamy dzieciom w domu zasady postępowania w związku  z pandemią.
  15. Pierwszego dnia rodzic przynosi podpisane oświadczenie – zgodę  na pomiar temperatury u dziecka oraz upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola.

WYTYCZNE GIS