17 wizyt PostHeaderIcon Podsumowanie konkursu Plastyczno- technicznego w ramach programu antynikotynowego realizowanego w roku 2019/2020 w przedszkolu „Czyste Powietrze Wokół Nas”

Najskuteczniejszym działaniem w zapobieganiu chorób spowodowanych paleniem  tytoniu jest promocja zdrowia. Dzięki programom edukacyjnym, wśród dzieci i młodzieży kształtowane są prawidłowe postawy zdrowotne.

Program „Czyste Powietrze Wokół Nas” jest dostosowany do dzieci w wieku 5-6 lat. Realizowany jest przez nauczycieli, wychowawców przedszkolnych oraz przez przedstawicieli środowiska przedszkolnego i szkolnego. Głównym celem Programu jest zwiększenie wiedzy rodziców w zakresie ochrony dzieci przed narażeniem na działanie dymu tytoniowego oraz kształtowanie świadomych, asertywnych postaw wśród dzieci dotyczących ochrony własnego zdrowia, w przypadku bezpośredniego kontaktu z osobami palącymi.

Kolejnym etapem w realizacji programu był konkurs plastyczno- techniczny, w którym brały udział przedszkolaki z naszego przedszkola.

Wszystkie prace jakie zostały wykonane  w ramach konkursu, zostały ocenione przez Jury. Z wielka przyjemnością ogłaszamy, że wszystkie zasługują na dyplomy i słodka niespodziankę. Jednak niektóre z nich zasługują na wyróżnienie, są to prace:

• Mikołaja J. z grupy „Żabki”
  • Amelii L. z grupy „Misie”
  • Kornelii N. z grupy ”Misie”
  • Antoniego D. z grupy „Nutki”
  • Hani Si. Z grupy „Nutki”
  • Melanii K. z grupy „Stokrotki”
  • Zuzanny K. z grupy „Stokrotki”

Wszystkim dzieciom biorącym udział w konkursie serdecznie GRATULUJEMY i dziękujemy rodzicom i opiekunom za zaangażowanie w życie przedszkola.

Po odbiór dyplomów i słodkich niespodzianek dla wszystkich dzieci biorących udział w konkursie, oraz  upominków dla wyróżnionych prac zapraszamy do przedszkola, od poniedziałku od piątku w godzinach od 8-15

Pamiętajmy!

O zachowaniu wymaganych środków bezpieczeństwa i ostrożności w ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się COVID-19  ( maseczka, rękawiczki, zachowanie odległości min. 2 metry).

Lista dzieci biorących udział w konkursie plastyczno – technicznym

„Czyste Powietrze wokół Nas”:

• Magdalena Ci. (grupa Żabki )
  • Oliwia W. (grupa Żabki )
  • Mikołaj J. (grupa Żabki )
  • Zofia B. (grupa Żabki )
  • Bartłomiej T. (grupa Żabki )
  • Jakub B. (grupa Żabki )
  • Marika Sz. (grupa Żabki )
  • Blanka P. (grupa Misie)
  • Inga P. (grupa Misie)
  • Zuzanna S. (grupa Misie)