109 wizyt PostHeaderIcon Ferie na wesoło w naszym przedszkolu – tydzień pierwszy

Pierwszego dnia ferii w naszym przedszkolu odbyły się łańcuchowe zabawy matematyczne. Zorganizowaliśmy cztery grupy, każda z grup miała do wykonania możliwie jak najdłuższy łańcuch. Grupy: ”Misie” i „Pszczółki” wykonały biały łańcuch, grupy: „Nutki” i „Żabki” wykonały łańcuch pomarańczowy, grupy; „Smerfy” i „Wiewiórki” łańcuch różowy, a „Motylki” i „Stokrotki” zielony łańcuch. Wszystkie grupy spotkały się na przedszkolnym korytarzu, aby porównać długości. Po zmierzeniu przez komisję okazało się, że najkrótszy był łańcuch biały- 15,6 metra, następnie łańcuch pomarańczowy- 21,7 metra, potem różowy- 22, 25 metra, a najdłuższy okazał się łańcuch zielony- 42 metry. Zwycięski łańcuch „Motylków” i „Stokrotek” nie mieścił się na korytarzu , ciągnął się aż na samych schodach. Wykonane łańcuch zostały wykorzystane przez dzieci do ozdoby sali na zabawie karnawałowej. Zwycięzcom gratulujemy!

Drugi dzień ferii w naszym przedszkolu odbył się pod hasłem: „Kino Bambino”. Dzieci z wszystkich grup zostały zaproszone na seans bajkowy do sali kinowej znajdującej się na stołówce. Każdy z kinomanów otrzymał w kasie bilet oraz torebeczkę Popcornu. Gdy wszyscy już zasiedli na swoich miejscach, z zainteresowaniem i frajdą oglądali zaprezentowane pełnometrażowe filmy animowane takie jak np. „Pingwiny z Madagaskaru”. Było baaaaardzo filmowo.

Trzeci dzień ferii minął przedszkolakom pod znakiem wspaniałej zabawy karnawałowej. Dzieci przebrały się w wybrane przez siebie przedszkolne stroje. Chętni zaprezentowali się na wybiegu podczas „ Przedszkolnego Pokazu Mody”, przechadzali się, okręcali, ćwiczyli chód jak na wybiegu. Później odbył się bal, na którym dzieci chętnie tańczyły i bawiły się do znanych dziecięcych przebojów. Zabawa karnawałowa bardzo podobała się wszystkim dzieciom.

Czwarty dzień ferii minął dzieciom artystycznie, plastycznie i malarsko. Dzieci, podzielone na zespoły, tworzyły piękne zimowe obrazy na przezroczystych foliach śniadaniowych. Chętnie malowały rękoma, pędzlami, odbijały stemple z gąbek. Każdy zespół był wygrany. Natomiast dzieci z grup: „Motylki”, „Stokrotki” i „Wiewiórki” tworzyły wspólnie piękny wiosenny już, krajobraz na dużym szarym brystolu. Artystyczne dusze były zachwycone.

Przygotowania do zabawy karnawałowej .

Dzieci z grup: „Motylki”, „Stokrotki” i „Wiewiórki” postanowiły sumiennie przygotować się do nadchodzącego, mającego odbyć się w naszym przedszkolu- Feryjnego Balu Karnawałowego. Wykonały, więc maski karnawałowe z kolorowego papieru. Na początku wycięły pożądane kształty, następnie ozdobiły je brokatem, piórami, kolorowymi wycinankami, czy cekinami. Dzieci chętnie wykorzystały maski następnego dnia na zabawie karnawałowej. Było suuuupeer.

13 lutego Dzieci z grupy „Nutki” i „Żabki” uczestniczyły w teatrzyku pt. „Szewczyk Dratewka”, zorganizowanym w czasie ferii, w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu. Na scenie wystąpili aktorzy z teatru „Frajda”. Dzieci chętnie i uważnie obejrzały spektakl. Po przedstawieniu mogły zajrzeć za scenę i zapoznać się z warsztatem pracy oraz kukłami, których użyli w teatrzyku aktorzy. Było bardzo miło i pouczająco.

W ostatnim dniu pierwszego tygodnia ferii na nasze dzieci czekała miła niespodzianka. Zostały one zaproszone na spektakl pt. „O Rybaku i Złotej Rybce”- baśń napisaną przez braci Grimm. Zaskoczeniem było to, że na scenie jako aktorzy wystąpiły Panie Nauczycielki. Scenografia, scenariusz oraz stroje przygotowali sami, wspólnymi siłami pracownicy przedszkola. Dzieciom bardzo spodobał się występ, oglądały z zaciekawieniem. Bajka była pouczająca i z morałem. Na końcu wszystkie dzieci bardzo chętnie zrobiły sobie zdjęcie z paniami- aktorami tego jakże wspaniałego przedstawienia.

14 lutego Walentynki w grupach „Nutki” i „Żabki” przebiegły bardzo owocnie. Na początku dzieci wspólnie wykonały Walentynkową girlandę z serc. Mogły pod nią przejść i pomyśleć życzenie. Na pewno wszystkie się spełnią. Następnie dzieci na dużym brystolu wykonały Walentynkowe Drzewko Szczęścia. Odbiły swoje zamoczone w czerwonej farbie palce. Pod koniec dnia, dzieci,  wykonały natomiast ,,Walentynki,, dla swojej sympatii. „Nutki” i „Żabki” spędziły ten dzień w miłej i przyjaznej atmosferze.