56 wizyt PostHeaderIcon STOKROTKI z wizytą w Muzeum Oręża Polskiego

Dzieci z grupy Stokrotki wybrały się na lekcję muzealną do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Dzieci podczas lekcji w ciekawy i przestępny sposób poznały historię polskich symboli narodowych. Przybliżone również zostało znaczenie pojęć: niepodległość, patriotyzm, wolność. Niewątpliwą zaletą takich zajęć były eksponaty, umundurowanie i uposażenie polskich żołnierzy tj. broń,ubiory, nakrycia głowy. Podczas zajęć dzieci miały również możliwość bezpośredniego kontaktu z zabytkami. Pobyt w muzeum był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną oraz poznania zasad zachowania się w muzeum. Dzięki lekcji muzealnej dzieci dowiedziały się co to jest muzeum oraz jak gromadzi się eksponaty muzealne. Wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń.