68 wizyt PostHeaderIcon Motylki odwiedzają pomniki pamięci

Pod cmentarnym murem

I niebo jesienne

U góry. (…)”

Początek listopada to wyjątkowy czas. Czas refleksji i zadumy, w które wprowadzają nas dwa wyjątkowe dni – Dzień Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Większość z nas udaje się wówczas na cmentarze, aby połączyć się myślą z tymi, którzy odeszli. Przedszkolaki również, na swój własny sposób i możliwości, włączają się w przeżywanie tego czasu.

Dzieci z grupy Motylki wspólnie ze swoimi paniami wybrały się szlakiem naszych kołobrzeskich pomników, aby w chwili ciszy wspomnieć tych, którzy odeszli i zapalić im znicz, symbol pamięci. Przedszkolaki zawitały pod Pomnik Żeglarzy na Wiecznej Wachcie, Marynarzy Okrętów Pogranicza i Straży Granicznej, oraz Pomnik poświęcony Żołnierzom Poległym w Walkach o Wyzwolenie Kołobrzegu.   Dzieci zrozumiały, że Święto Zmarłych to dzień wspomnień o ludziach, którzy odeszli, o historii kraju, ale także o dziejach własnej rodziny, jak również że kwiaty, wieńce i znicze stawiane na grobach są znakiem naszej pamięci i wdzięczności.