87 wizyt PostHeaderIcon Wycieczka do sklepu zoologicznego – MISIE

W ramach realizowanego tematu kompleksowego „Domowi ulubieńcy”, dzieci z grupy „Misie” odwiedziły aż dwa sklepy zoologiczne. W jednym obejrzały różne akcesoria niezbędne przy hodowli zwierząt, takie jak klatki, koszyki, pożywienie, ubranka oraz zabawki, natomiast w drugim sklepie czekały na dzieci żywe zwierzątka.Celem wyprawy była przede wszystkim bezpośrednia obserwacja oraz rozwijanie właściwej postawy wobec zwierząt. Pani ekspedientka przedstawiła nam zwierzęta dostępne w sklepie, wskazując na ich zwyczaje, tryb życia oraz sposób odżywiania. Największe zainteresowanie dzieci wzbudziły żółwie wodne. Czas w sklepie zoologicznym upłynął nam miło i pouczająco. Zmęczeni daleką wyprawą, wróciliśmy do przedszkola autobusem, co sprawiło dzieciom jeszcze więcej radości.