61 wizyt PostHeaderIcon Owocowy zawrót głowy w „Wiewiórkach”

W grupie „Wiewiórek” panował pyszny temat ,,W sadzie”. Dzieci wykonały owoce z masy solnej, które pomalowały farbami. Kształtowaliśmy sprawność manualną oraz posługiwanie się pędzlem, malując niezwykła fakturę. Wiewiórki rozwijały także zmysł smaku poprzez smakowanie i odgadywanie smaku jabłka śliwki i gruszki, wszyscy poradzili sobie wspaniale. W małych grupach przedszkolaki tworzyły drzewa owocowe: gruszę, śliwę i jabłoń. Oprócz tego, że uczyły się współpracy poznały także nazwy drzew owocowych. Najlepszymi przyjaciółmi owoców są oczywiście warzywa. Wiewiórki wybrały się więc do pobliskiego warzywniaka w celu zakupienia warzyw. Dzieci poznały warzywa w przekroju, mogły je tez powąchać i skojarzyć z potrawami, głównie obiadowymi. My też już wiemy: „jedz owoce i warzywa będziesz zdrowy tak jak ryba”!!!