116 wizyt PostHeaderIcon Międzyprzedszkolna spartakiada

Spartakiady mają to do siebie, że ich głównym przesłaniem nie są medale i zaszczyty, tylko propagowanie sportu. Spontaniczność, doskonała zabawa i emocje rodem z największych aren, to podstawowe cechy cyklicznych zawodów przedszkolaków. Tegoroczna Spartakiada odbyła się 17 czerwca w naszym ogrodzie przedszkolnym. W imprezie udział wzięły drużyny dzieci z kołobrzeskich przedszkoli. Rozgrywki rozpoczęły się przemarszem zawodników. Celem  zawodów było zachęcanie do aktywności ruchowej, dbałości o kondycję i zdrowie, rozwijanie umiejętności współdziałania z rówieśnikami, a przy okazji nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami z innych przedszkoli.

Następnie nastąpiło uroczyste zapalenie znicza – symbolu trwałości idei olimpijskiej, przez Pana Roberta Litaszewskiego, złotego medalistę w bowlingu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich podczas Letnich Igrzysk w Abu Dhabi.

Zawodnicy  brali udział w takich konkurencjach jak: marsz z woreczkiem na głowie, skoki na piłkach, przejście przez szarfę oraz marsz z jajkiem na łyżce. Trzeba przyznać, że drużyny bardzo dzielnie pokonywały kolejne konkurencje. Nie zabrakło również dzieci, które przy pomocy różnych rekwizytów – bębenków i kołatek kibicowali sportowcom.

Zmagania sportowe uświetniły występy chirliderek z naszego przedszkola, które po każdej konkurencji prezentowały inny taniec.

Po wykonaniu wszystkich zadań sędziowie podliczyli punkty i ogłosili: REMIS! Wszyscy zajęli I miejsce. Uczestnicy Spartakiady otrzymali pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Słoneczna pogoda, zapał i radość zawodników oraz olimpijska atmosfera sprawiła, że impreza była radosnym wydarzeniem.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE
I WSPÓLNĄ ZABAWĘ.