105 wizyt PostHeaderIcon STOKROTKI – wycieczka na Policję

Dzieci z grupy Stokrotki wybrały się na wycieczkę do Komendy Głównej Policji. Głównym jej celem było zapoznanie dzieci z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy oraz przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa. Po Komisariacie oprowadzał nas Pan policjant, który opowiedział dzieciom na czym polega jego praca. Na parkingu policyjnym obejrzeliśmy różne wozy policyjne – do przewożenia psów, do transportu aresztantów oraz wozy patrolowe. Zaprezentowano nam sygnały świetlne i dźwiękowe, a także sprzęt będący na wyposażeniu policjanta. Kolejnym punktem wycieczki było przejście do sali, gdzie mogliśmy oglądać odznaki policjanta, kamizelki, kajdanki. Dziewczynkom bardzo podobały się policyjne czapki, a chłopcom broń. Odbyła się krótka rozmowa na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa tj.: unikanie przebywania w niebezpiecznych miejscach, unikanie kontaktów z nieznajomymi, uświadomienie dzieciom zagrożeń-co należy zrobić w przypadku zgubienia się, jak unikać niebezpieczeństw i w jaki sposób radzić sobie w trudnych sytuacjach. Wycieczka była bardzo atrakcyjna, wywołała wiele wrażeń.