123 wizyt PostHeaderIcon Wielkie sadzenie kwiatów w naszym przedszkolu

Przedszkolaki podjęły się bardzo odpowiedzialnego zadania. Z pomocą nauczycieli posadziły wiosenne kwiaty – bratki, stokrotki, hiacynty. Pomysł sadzenia bratków bardzo spodobał się dzieciom, które z uśmiechem na twarzach oraz dużym zaangażowaniem sadziły swoją roślinkę. Sadzenie kwiatów poprzedził cykl zajęć  „Od nasiona do rośliny”  podczas których dzieci  poszerzały wiadomości i na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin.

Dzieci od najmłodszych w okresie przedwiośnia biorą udział w pracach hodowlanych na terenie naszego ogrodu (sianiu i sadzeniu roślin). Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość, poznania cyklu rozwoju roślin.  Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji roślin, dbania o nie.

GRUPA MISIE

GRUPA ŻABKI