94 wizyt PostHeaderIcon Przygotowania do Świąt w Maluszkach

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Misie” rozpoczęły od wykonania portretu Mikołaja. Ile radości było podczas malowania farbami jego czapki i wyklejania brody watą. Dzieci bardzo się starały, ponieważ prace te ozdobiły przedszkolny hol.

Dzieci stały się też pomocnikami świętego Mikołaja i przyozdobiły pudełka prezentów, które znalazły się pod przedszkolną choinką. Trzylatki wykorzystały do tego kawałki samoprzylepnych pianek brokatowych oraz kolorowe pieczątki. Ozdabianie paczek sprawiło maluszkom mnóstwo radości i na pewno każdy z nich był dumny z wykonanej pracy.

Kolejnym zadaniem, jakie czekało na trzylatki, było wykonanie wielkiej choinki na arkuszu szarego papieru i pomalowanie jej zieloną farbą. Następnie dzieci wykleiły papierowe bombki świątecznymi akcentami, którymi przyozdobiły pomalowane drzewko. Nasza wspólna grupowa praca zawisła na drzwiach sali i możemy podziwiać ją każdego dnia.

Bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie, dlatego uczestnicy naszego spotkania mieli za zadanie przystroić świąteczne drzewko. Na choince zawisło mnóstwo kolorowych bombek i błyszczących łańcuchów. Świąteczna choinka ozdabia teraz naszą przedszkolną stołówkę. Dzieci włożyły dużo pracy w tegoroczne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział oraz zaangażowanie w spotkanie. Dla każdego przedszkolaka było to niezwykłe wydarzenie i mnóstwo radości.