Administracja
Archiwa
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Główna’ Category

0 wizyt PostHeaderIcon Dzień Babci i Dziadka w grupie „Misie”

24 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu bardzo wyjątkowe osoby – kochane Babcie i Dziadków. Tego dnia „Misie” zaprezentowały specjalnie dla nich wspaniałe wierszyki, piosenki i życzenia płynące prosto z serduszka. Dziadkowie ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Po zakończonym przedstawieniu, dzieci wręczyły swoim najbliższym piękne laurki i prezenty w podziękowaniu za to, że mają wokół siebie tak kochane osoby. Dziadkowie również mieli okazję osobiście wystąpić przed najmłodszą publicznością, czytając najsłynniejsze bajki dziecięce. Dopełnieniem uroczystego spotkania był słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen radości i wzruszeń.

36 wizyt PostHeaderIcon REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLI / ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH

24 luty 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja dzieci na rok szkolny 2020/2021 do wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych (Nr 5, 6, 8, 9) prowadzonych przez Gminę Miasto Kołobrzeg.

Nabór będzie prowadzony wyłącznie z wykorzystaniem systemu elektronicznego poprzez serwis www.kolobrzeg.przedszkola.vnabor.pl Jego celem jest usprawnienie organizacji procesu rekrutacji dzieci w wieku przedszkolnym, dostęp do danych o wolnych miejscach w placówkach.

Zapraszamy rodziców na wskazaną stronę, na której zostanie zamieszczona oferta edukacyjna publicznych przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi od 14.02.2020 r., godz. 12.00. Jednocześnie informujemy, że obecnie jest możliwość zapoznania się z harmonogramem rekrutacji oraz kryteriami przyjęć do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych funkcjonujących w szkołach, na stronie miasta – www.kolobrzeg.pl

 

HARMONOGRAM | KRYTERIA | KRYTERIA DODATKOWE

 

WAŻNE!

 1. Zgłaszanie kandydatów przez rodziców / opiekunów prawnych do przedszkola / oddziału przedszkolnego w szkole trwać będzie do 09 marca 2020 r., do godz. 15.00.
 2. Rodzice / opiekunowie prawni we wniosku zgłoszeniowym wskazują trzy preferowane placówki edukacji przedszkolnej do przyjęcia ich dziecka.
 3. Wniosek o przyjęcie dziecka, po wygenerowaniu go z systemu należy złożyć tylko w placówce I wyboru!
 4. Do wniosku rodzice (opiekunowie prawni) dołączają dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów.
 5. Rodzice są zobowiązani potwierdzić wolę przyjęcia w placówce zakwalifikowania. Jej brak jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w placówce, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Dopiero po potwierdzeniu woli przez rodzica zmienia się status kandydata z „ zakwalifikowanego” na „ przyjętego”.                                                                                                                                               
  Zastępca Prezydenta Miasta  Ewa Pełechata

98 wizyt PostHeaderIcon Dzień Babci i Dziadka w grupie „Motylki”

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem i miłością. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna zapraszała swoich Dziadków i Babcie w inny dzień.

Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały gości, nie mogły  się doczekać, kiedy zawitają w ich  przedszkolu.

Starszaki z grupy „Motylki” pod czujnym okiem Pań zaprezentowały program artystyczny, który przygotowały na tą okazję. Pochwaliły się swoimi umiejętnościami taneczno-teatralnymi podczas  tańca „Babulinek” oraz wyśpiewały piosenki życzeniami dla swoich Babć oraz Dziadków. Recytowały wiersz „Nowoczesna Babcia” oraz wykonały nowoczesny – kosmiczny taniec. W uroczej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta pięknie wystąpiły przed bliskimi. Wręczyły własnoręcznie przygotowane podarunki w postaci kawowych serduszek „rosnących” w muzycznych doniczkach.   Następnie zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób podziękować za miłość, i zrozumienie. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym w pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

To była wyjątkowa uroczystość pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

82 wizyt PostHeaderIcon STOKROTKI – Dzień Babci i Dziadka

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Z tej właśnie okazji dzieci z grupy Stokrotki dla swoich wspaniałych gości przedstawiły program artystyczny. Były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe związane ze Świętem Babci i Dziadka. Oprócz montażu słowno – muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu dzieci. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie dzieci obdarowały swoich ukochanych gości własnoręcznie przygotowanymi laurkami. W przyjęciu dla gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych.Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za miłość, opiekę i trud włożony w ich wychowanie.  

27 wizyt PostHeaderIcon Dzień Babci i Dziadka – Pszczółki

22 stycznia w grupie „Pszczółki” odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich Kochanych Dziadków piękny występ. Zatańczyły do piosenki pt. „Poszło dziewczę po ziele” i „Taniec bujaniec”. Zaśpiewały także piękne kołysanki i wyrecytowały wiersze pełne miłości. Na koniec dzieci zatańczyły wspólnie z dziadkami taniec w parach i wręczyły własnoręcznie przygotowane prezenty w podwójnych egzemplarzach- ścienne kalendarze. Życzymy Dziadkom dużo zdrówka oraz samych słonecznych dni.

53 wizyt PostHeaderIcon „Motylki” zwiedzają Kołobrzeg

Dla dziecka pojęcie Polak powinno wiązać się z zamieszkaniem na tym samym terytorium i posługiwaniem się tym samym językiem którym mówią jego rodzice, krewni i ludzie, z którymi się spotykają. Uczymy dzieci więzi z własnym krajem i regionem poprzez wycieczki po okolicy i mieście, zapoznawanie z zabytkami kultury, pomnikami, ciekawymi ulicami i placami, poprzez wyjścia do muzeów, teatrów, wycieczki krajoznawcze…

Dzieci z grupy Motylki w tym roku realizują program autorski przeznaczony dla dzieci 5-6 letnich „Jestem Polką i Polakiem”, którego celem jest min. przyswajanie wiedzy o sobie i o ojczyźnie, emocjonalne wiązanie z narodem, poznawanie własnego miasta i regionu. Przedszkolaki cyklicznie biorą udział w zajęciach związanych z treściami patriotycznymi, oraz zapoznają się z ciekawymi miejscami w naszym regionie i ich historią.

Wizyta w Bazylice konkatedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kołobrzegu

Spacer nad morze, przyswajanie wiedzy na temat historii naszego miasta.

199 wizyt PostHeaderIcon Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w dniu 27.01.2020r. w naszym przedszkolu.

Tego dnia  już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  Elsę, Annę, motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy.

Na tą wyjątkową okazję zaprosiliśmy do prowadzenia balu wodzireja, który zachęcał dzieci  do tańca z przygotowaną muzyką, która była skoczna i rytmiczna.

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom a to było głównym celem tego balu.  Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały balową salę. Szkoda, że następny bal dopiero za rok.

GRUPA:

SMERFY, PSZCZÓŁKI, MISIE, WIEWIÓRKI

GRUPA:

MOTYLKI, STOKROTKI, NUTKI, ŻABKI

32 wizyt PostHeaderIcon

 Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8

 1. kpt. ż. w. Konstantego Maciejewicza

w Kołobrzegu

OGŁASZA NABÓR

do klas pierwszych

w roku szkolnym 2020/2021

 

Do Szkoły Podstawowej nr 8 w Kołobrzegu mogą zgłaszać się rodzice uczniów z rocznika 2013. Uczniowie zamieszkujący w obwodzie szkoły(patrz załącznik do zarządzenia) zostają przyjęci na podstawie zgłoszenia, a uczniowie spoza obwodu w procesie rekrutacji, zgodnie z harmonogramem, na podstawie wniosku i oświadczeń rodziców. Wszelkie dokumenty dostępne w sekretariacie szkoły lub do pobrania ze strony internetowej www.sp8kg.szkolnastrona.pl ( zakładka rekrutacja).

 

Oferujemy:

 1. naukę w przyjaznej, sprzyjającej zdobywaniu wiedzy i umiejętności atmosferze w trzech klasach pierwszych: dwujęzycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz z planem daltońskim, w których dzieci będą mogły pogłębiać swoje zainteresowania i rozwijać kreatywność;
 2. dobrze zorganizowaną pomoc specjalistów w tym pedagoga, psychologa, logopedy oraz zajęcia z rewalidacyjne i inne w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej zgodnie z potrzebami uczniów;
 3. różnorodne zajęcia pozalekcyjne np. sportowe, artystyczne, informatyczne;
 4. lekcje prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę w salach oraz pracowniach wyposażonych w pomoce dydaktyczne.

 

Wymagane dokumenty:

 1. Zgłoszenie lub wniosek o przyjęcie do szkoły (wraz z oświadczeniami).
 2. Odpis aktu urodzenia i nr PESEL.

 

Dodatkowych informacji dotyczących zapisów udzielamy w sekretariacie szkoły pod numerem tel. 94 35 267 82

 

KLASA DWUJĘZYCZNA

Dwujęzyczność w klasach I-III polega na integracji treści kształcenia języka angielskiego
z programem nauczania wczesnoszkolnego.
W praktyce oznacza to, że nauczyciel podczas codziennych lekcji i zajęć w naturalny sposób będzie posługiwał się zarówno językiem polskim jak i angielskim dostosowując się do możliwości dzieci.

 

      EFEKTY I KORZYŚCI DLA UCZNIA

Przygotowanie do dalszej edukacji w języku obcym. Rozwój zdolności komunikacyjnych, poszerzenie horyzontów i ułatwienie kontaktów ze światem, przełamywanie bariery językowej. Dostęp do szerszego zakresu tematów, poznanie przedmiotu
z innej perspektywy. Rozwijanie kompetencji międzykulturowych. Szybsza
i efektywniejsza nauka języka obcego. Budowanie pewności siebie poprzez wiedzę
i zrozumienie, eliminowanie kompleksów.

KLASA MATEMATYCZNO-INFORMATYCZNA

Klasa matematyczno-informatyczna została przygotowana z myślą o uczniach chcących czynnie uczestniczyć w komputeryzacji świata oraz doskonalić umiejętność logicznego myślenia i kodowania.

Podczas trzyletniego cyklu nauczania uczniowie:

 1. poszerza wiedzę i umiejętności
  z zakresu matematyki i informatyki;
 2. nauczą się rozwiązywać zagadnienia matematyczne za pomocą technologii informatycznej;
 3. przygotują się do udziału w konkursach przedmiotowych;
 4. posiądą umiejętności praktyczne z zakresu budowy komputera, łączenia i obsługiwania urządzeń komputerowych.

Część lekcji matematyki odbywać się będzie w pracowni komputerowej
z wykorzystaniem programów do nauki tego przedmiotu oraz tablic interaktywnych, kalkulatorów graficznych.

KLASA INSPIROWANA PLANEM DALTOŃSKIM

 Klasa z planem daltońskim jest propozycją dla tych dzieci, dla których ważne jest rozwijanie umiejętności społecznych takich jak: współpraca, samodzielność i odpowiedzialność w szerszym zakresie.  Nasi nauczyciele na podstawie pedagogiki daltońskiej będą kierować procesem dydaktyczno-wychowawczym tak, aby dziecko przejmowało odpowiedzialność za swój wybór, inicjatywę, a nauczyciel mu ten wybór umożliwi. Dzieci ucząc się od siebie, mają wpływ na proces kształcenia a nauczyciel stymuluje współpracę uczniów i koordynuje ich podczas zajęć przy poszukiwaniu rozwiązań wykonywanych zadań. Ważnym elementem w tej innowacyjnej metodzie kształcenia jest refleksja dokonywana zarówno przez ucznia, jak i nauczyciela.

 

 Po trzech latach edukacji w klasie inspirowanej planem daltońskim uczniowie:

 1. uzyskają szansę zindywidualizowanego podejścia do każdego z nich;
 2. nauczą się nie tylko wierzyć we własne siły, ale i posiądą coraz bardziej cenioną w dzisiejszym świecie umiejętność współpracy;
 3. dowiedzą się, że każdy może mieć odmienne zdanie, inne postrzeganie sytuacji, inne pomysły rozwiązań, a pomimo różnic uczą się współpracować wykorzystując wzajemnie swe doświadczenia;
 4. zrozumieją czym są obowiązki i odpowiedzialność za powierzone zadania;
 5. wyrobią w sobie umiejętność planowania czasu oraz poczucie odpowiedzialności, dokładności i systematyczności;
 6. będą potrafić pracować z instrukcją.

 

 

*Utworzenie ww oddziałów uzależnione jest od ilości kandydatów.

138 wizyt PostHeaderIcon Dzień Babci i Dziadka w grupie „Nutki”

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w sercu małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym Przedszkolu bardzo uroczyście. „Nutki” zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie i kochanych Dziadków. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W ten sposób wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi pewnie zakręciła się łza w oku.
Następnie wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom przygotowane laurki z swoim zdjęciem, błyszczącym sercem i pięknymi życzeniami.
W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz nieustającej dumy i zadowolenia ze swych wnuków.

93 wizyt PostHeaderIcon Rodzinne kolędowanie w grupie „Nutki”

Święta Bożego Narodzenia są dla wielu polskich rodzin czasem bardzo wyjątkowym. Dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości i pokoju. Chcąc utrzymać magiczny czas i mając na uwadze kultywowanie tradycji świątecznych zorganizowaliśmy dla dzieci z grupy Nutek i ich rodziców „Rodzinne Kolędowanie”.Na nasze zaproszenie do wspólnego śpiewu odpowiedzieli rodzice , którzy wraz ze swoimi pociechami tego dnia zaprezentowali swoje talenty i zaśpiewali piękne kolędy.: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem” , ,, Wśród nocnej ciszy”. Nasze przedszkolaki również zaśpiewały przygotowane przez siebie utwory. Uroczystość ta wniosła w serca wszystkich, wiele radości i innych pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy  rodzicom za  występy, pomoc w przygotowaniu poczęstunku jak i stworzenie wyjątkowej atmosfery.