Administracja
Archiwa
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

20 wizyt PostHeaderIcon Dzień Babci i Dziadka w grupie „Nutki”

Babcie i Dziadkowie zajmują szczególne miejsce w sercu małego dziecka i są bardzo ważnymi osobami w jego życiu. Dzień Babci i Dziadka obchodzimy w naszym Przedszkolu bardzo uroczyście. „Nutki” zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie i kochanych Dziadków. Dzieci przygotowały specjalny dla nich program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. W ten sposób wnuczęta wyraziły swoją miłość i wdzięczność do ukochanych osób. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej babci i dziadkowi pewnie zakręciła się łza w oku.
Następnie wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom przygotowane laurki z swoim zdjęciem, błyszczącym sercem i pięknymi życzeniami.
W dalszej części uroczystości niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.
Kochanym Babciom i drogim Dziadkom jeszcze raz życzymy samych pięknych chwil w życiu oraz nieustającej dumy i zadowolenia ze swych wnuków.

14 wizyt PostHeaderIcon Rodzinne kolędowanie w grupie „Nutki”

Święta Bożego Narodzenia są dla wielu polskich rodzin czasem bardzo wyjątkowym. Dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd przy wigilijnym stole to symbole wzajemnej jedności, miłości i pokoju. Chcąc utrzymać magiczny czas i mając na uwadze kultywowanie tradycji świątecznych zorganizowaliśmy dla dzieci z grupy Nutek i ich rodziców „Rodzinne Kolędowanie”.Na nasze zaproszenie do wspólnego śpiewu odpowiedzieli rodzice , którzy wraz ze swoimi pociechami tego dnia zaprezentowali swoje talenty i zaśpiewali piękne kolędy.: „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Przybieżeli do Betlejem” , ,, Wśród nocnej ciszy”. Nasze przedszkolaki również zaśpiewały przygotowane przez siebie utwory. Uroczystość ta wniosła w serca wszystkich, wiele radości i innych pozytywnych emocji. Serdecznie dziękujemy  rodzicom za  występy, pomoc w przygotowaniu poczęstunku jak i stworzenie wyjątkowej atmosfery.

20 wizyt PostHeaderIcon Kolędowanie u „Pszczółek”

08.01.2020 w grupie Pszczółek odbyło się Rodzinne Kolędowanie. Podczas występu, na początku dzieci zaprezentowały trzy kolędy takie jak: „Hej Kolęda, Kolęda”, „Przybieżeli do Betlejem Pasterze” oraz „Świeć gwiazdeczko, świeć”. Następnie dzieci zaprosiły do wspólnego śpiewania rodziców. Odważni wystąpili na naszej scenie. Wszystkie dzieci i rodzice śpiewali bardzo chętnie i głośno przy akompaniamencie pięknie brzmiących instrumentów oraz „akpella”. Dziękujemy bardzo serdecznie za miłą atmosferę oraz zaangażowanie.

10 wizyt PostHeaderIcon Świąteczne przedstawienie w wykonaniu „Żabek”

Tradycyjnie, jak co roku, w naszym przedszkolu odbywają się Jasełka. Przedszkolaki kilka tygodni wcześniej rozpoczęły intensywne przygotowania do tego dnia. Liczne próby i wplecenie w przedstawienie pięknych pastorałek, kolęd i piosenek, przyniosły oczekiwany efekt w postaci niezwykłego i wzruszającego przedstawienia świątecznego. Występ oczarował wszystkich i wprowadził zgromadzonych w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

31 wizyt PostHeaderIcon Świąteczny czas w grupie Misie

Misie zaczęły przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia od dekorowania pierniczków. Najpierw polukrowały, a potem przyozdobiły ciasteczka barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała, a pierniczki wyszły przepięknie.

Następnego dnia odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami, podczas których dzieci wraz z najbliższymi ozdabiały styropianowe bombki różnorodnymi materiałami plastycznymi. Wszyscy uczestnicy spotkania wykazali się dużą pomysłowością i stworzyli przepiękne, wyjątkowe i bardzo oryginalne ozdoby choinkowe.

Aby wprowadzić wszystkich w świąteczny nastrój, przedszkolaki wykonały dla swoich rodziców występ artystyczny, podczas którego wcieliły się w rolę Śnieżynek, Mikołaja, Pani Zimy oraz Bałwanka. Dzieci przystroiły przedszkolną choinkę kolorowymi bombkami, śpiewając piosenkę „Choineczka zielona” oraz zaprezentowały swoje umiejętności taneczne do piosenki „Jingllebells”. Występ przyniósł wiele radości zarówno rodzicom, jak i przedszkolakom.

W naszej grupie odbyła się również wigilia. Dzieci uczestniczyły we wspólnym nakrywaniu świątecznego stołu. Podczas spotkania wszyscy złożyli sobie najserdeczniejsze życzenia, dzieląc się opłatkiem. Następnie przedszkolaki zasiadły do stołu, gdzie mogły skosztować poczęstunku przygotowanego przez swoich rodziców. Wspólna wigilia była okazją do wysłuchania i zaśpiewania najpiękniejszych polskich kolęd oraz do przybliżenia tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie poczęstunku.

69 wizyt PostHeaderIcon Wigilia w grupie „Nutki”

W grupie „Nutki” zorganizowano zajęcie o tematyce bożonarodzeniowej. Dzieci omawiały przy serii obrazków piękne polskie tradycje i zwyczaje, odczytując globalnie nazwy i wyrażenia związane z tym świętem. Następnie samodzielnie nakryły stół, rozłożyły serwetki, ozdoby, talerze. Na stole znalazły się własnoręcznie wypieczone i ozdobione pierniczki. Woń pomarańczy z goździkami cudownie pachniała. Potem uczyliśmy się składać sobie nawzajem życzenia, dzieliliśmy się także opłatkiem. Na zakończenie śpiewaliśmy i słuchaliśmy piękne kolędy. Mamy nadzieję, że tak przygotowana i przeżyta uroczystość wigilii grupowej na trwale zapadnie dzieciom w pamięci.

101 wizyt PostHeaderIcon Wycieczka autokarowa Misiów do Pomeranii – „Spotkanie z Mikołajem”

Misie wybrały się na pierwszą wycieczkę autokarową z grupą. Był to niezwykły wyjazd do Parku Rozrywki „Pomerania” w Pyszce. Celem wyjazdu było spotkanie ze świętym Mikołajem. Zanim jednak pojawił się długo wyczekiwany gość, na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Było to m.in.: wysłanie listu do Mikołaja, pożegnanie złych uczynków, własnoręczne dekorowanie bombek choinkowych oraz figurek ceramicznych. Po warsztatach plastycznych wszystkie dzieci mogły skorzystać z sali zabaw, gdzie miały do dyspozycji: zjeżdżalnie, trampoliny, baseny z piłeczkami i labirynty. Na zakończenie wizyty wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie ze świętym Mikołajem. Wycieczka się bardzo udała, a my wróciliśmy do przedszkola bardzo szczęśliwi i troszkę zmęczeni.

Dziękujemy Rodzicom, którzy spędzili z nami ten cudowny czas oraz za zaangażowanie i pomoc w opiece nad dziećmi.

53 wizyt PostHeaderIcon Świąteczne pierniczki Nutek

Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z grupy Nutek upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Z pomocą pań praca z przygotowaniem świątecznych wypieków szła sprawnie i bez trudu, a na buziach dzieci widniał radosny uśmiech. Dzieci wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów – choinek, gwiazdek , aniołków przy pomocy foremek. Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprowadzał wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem i  barwnymi posypkami. Zabawa była doskonała a pierniczki wyszły przepięknie.

98 wizyt PostHeaderIcon Wigilia w grupie Motylki

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, cudowne chwile w gronie najbliższych oraz magiczna atmosfera. Tak uroczyście nie tylko w domu, w naszym przedszkolu również. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do przygotowania świątecznego stołu, a delikatne nuty kolęd wprawiły nas w świąteczny nastrój. Dzieci  utrwaliły wiadomości dotyczące tradycji i obyczajów. Dowiedziały się dlaczego należy przygotować dodatkowe nakrycie do stołu, po co kładziemy sianko pod obrus, jakie możemy składać życzenia podczas dzielenia się opłatkiem..

119 wizyt PostHeaderIcon „Jasełka” w wykonaniu Motylków

Jasełka w naszym przedszkolu mają wieloletnią tradycję, a w wykonaniu przedszkolaków nabierają szczególnego wdzięku. W dniu 20 grudnia 2019 roku dzieci z grupy „Motylki” postanowiły wprawić wszystkich zaproszonych gości w magiczny nastrój i sprawiły, że nadchodzące święta nabrały jeszcze większego blasku. Dzieci  wcieliły się w rolę małych aktorów. Był Józef, Maryja, aniołki, pastuszkowie oraz Trzej Królowie. Wszyscy cieszyli się z narodzin małego Jezusa w żłóbku…Wszyscy chcieli podarować Panu Jezusowi jakiś dar, obdarować radością, piosenką oraz tańcem. Występ napawał optymizmem, a uśmiechy zachowane zostały na pamiątkowych zdjęciach.

Wesołych Świąt, cudownych chwil spędzonych w gronie najbliższych, oraz szczęśliwego Nowego Roku,  życzy grupa „Motylki” !