Administracja
Archiwa
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

5 wizyt PostHeaderIcon Bezpieczeństwo ważna sprawa – grupa Żabki

Miniony tydzień poświęcony był tematyce bezpieczeństwa. Zaczęliśmy od bezpiecznego poruszania się po ulicy. W ramach podsumowania dnia dzieci wykonały pracę plastyczną – sygnalizator świetlny.

COVID i związane z nim wszelkie zakazy nie pozwalają nam opuszczać terenu przedszkola, mimo to radzimy sobie doskonale. W normalnych warunkach na pewno poszlibyśmy na skrzyżowanie osobiście przetestować w praktyce bezpieczne poruszanie się po pasach, w obecnej sytuacji stworzyliśmy sobie przejście dla pieszych w ogrodzie przedszkolnym.

Na zakończenie tygodnia poznaliśmy służby bezpieczeństwa. Wiemy, w których sytuacjach pomocy udzieli odpowiednia służba ratownicza. Numery alarmowe też nie są nam obce. Ćwiczyliśmy również pracę w grupie. Oczywiście jako starszaki uczyliśmy się wzywania pomocy przez telefon. To był pracowity tydzień ale jak owocny w potrzebną dla bezpieczeństwa wiedzę.

3 wizyt PostHeaderIcon Zabawa w ruch drogowy w „NUTKACH”

W czasie pandemii nie organizujemy wycieczek poza teren przedszkola, ale to nie utrudnia nam sposobu nauki przechodzenia przez jezdnię. „Nutki” bawiąc się w ruch drogowy świetnie utrwalały zasady bezpiecznego przekraczania ulicy i reagowania na sygnały świetlne.

3 wizyt PostHeaderIcon Poznawanie zasad ruchu drogowego w grupie „NUTKI”

Wrzesień jest miesiącem w którym wszyscy wróciliśmy do przedszkola. Dzieci w grupie „Nutki” od początku roku szkolnego uczą się zasad bezpieczeństwa na drogach. Prowadziliśmy rozmowy przy seriach obrazków i wykonywaliśmy pracą plastyczną dotyczącą zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Uczyliśmy swojego rysunkowego pieska przekraczać ulicę w bezpiecznym miejscu. Kolorowaliśmy obrazek, naklejaliśmy plastelinę, wycinaliśmy pasy drogowe pospolicie nazywane „zebrą’. Wszyscy już doskonale wiemy, gdzie najbezpieczniej przekraczać ulicę.

8 wizyt PostHeaderIcon Dzień Kropki – grupa Sówki

We wtorek, 15.09.2020 odbył się w naszym przedszkolu „Dzień Kropki”. Dzieci z grupy Sówki chętnie wzięły udział w tym wydarzeniu. Wysłuchały bajki o kropce i odpowiedziały na pytania. Uczestniczyły w zabawie ruchowej „Kropka do kropki”, a następnie wykonały pracę plastyczną- malowanie kropek paluszkami. Były także wesołe zabawy z chustą animacyjną i kolorowanie dużych kropek na chodniku przedszkola. Dzieci aktywnie i chętnie brały udział. Było bardzo wesoło i kolorowo.

14 wizyt PostHeaderIcon Dzień kropki – grupa Pszczółki

We wtorek 15 września, świętowaliśmy w grupie „Pszczółki” Międzynarodowy Dzień Kropki. Historia o Vashti – nieśmiałej dziewczynce, która nie wierzyła w swoje możliwości. Dziewczynka na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. To jest historia o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, albo o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Przedszkolaki z grupy „Pszczółki” postanowili tak jak Vashti poszukać swoich talentów. Tego dnia nasza sala zamieniła się w pracownie rozwijające twórcze myślenie i kreatywność. Każdy próbował swoich sił podczas kropkowania. Rozmawialiśmy o talentach i rozwijaniu skrzydeł.
Dzieci stały się malarzami i po raz pierwszy malowały na prawdziwym płótnie malarskim. Zabawa była świetna. Relację ze stawiania kropek można obejrzeć w galerii zdjęć. Zapraszamy!

12 wizyt PostHeaderIcon Bezpieczny przedszkolak – grupa Smerfy

Dzieci mają małe doświadczenie życiowe, niewielki zasób wypróbowanych technik radzenia sobie z różnymi problemami, niejednokrotnie są nieświadome zagrożeń swojego zdrowia, czy też życia. Dlatego też bardzo ważne jest, aby przedszkole od najwcześniejszych lat wyposażyło dzieci w nawyki unikania, zapobiegania i możliwie szybkiego pokonywania wszelkich niebezpieczeństw.

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo dziecka. W grupie Smerfów w tym tygodniu odbyły się zajęcia z zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci zapoznały się z właściwym zachowaniem się na chodniku, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę oraz poznali podstawowe znaki drogowe w tym sygnalizację świetlną.

67 wizyt PostHeaderIcon Smakowite zakończenie wakacji

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia kulinarne w ramach zakończenia wakacji…

Dzieci miały okazję wcielić się w rolę pizzermenów i wraz z pomocą pań kucharek , przygotowały dla siebie przepyszne pizzerki. Samodzielnie komponowały swoje przysmaki dodając sos, ser i szynkę. Pizzerki wypiekane były w kuchni przedszkolnej i były doskonałym dodatkiem do drugiego śniadania.

17 wizyt PostHeaderIcon Zebranie – grupa Sówki

Drodzy rodzice dzieci z grupy Sówki (3 latki)! 10.09.2020 (czwartek) o godz.15.30 na stołowce przedszkolnej odbędzie się zebranie organizacyjne. Prosimy aby od każdego dziecka pojawił się jeden rodzic/opiekun. Nie zabieramy ze sobą dzieci i zachowujemy wszelkie środki ostrożności. Obecność obowiązkowa.

26 wizyt PostHeaderIcon WRACAMY DO PRZEDSZKOLA!!

W związku z powrotem dzieci do przedszkola 
w okresie pandemii i wzmożonego reżimu sanitarnego poniżej przedstawiamy zasady obowiązujące w naszym przedszkolu

od dnia 1 września 2020 roku:

 

 1. Do przedszkola przyprowadzamy tylko zdrowe dziecko – bez żadnych objawów chorobowych (katar, kaszel, ból brzucha, głowy, wymioty, biegunka, inne, które zgłasza dziecko).
 2. Ze względów organizacyjnych dzieci do przedszkola  przyprowadzane są do godziny 8.15.
 3. Rodzice oraz dzieci, które ukończyły 4 lata wchodząc i wychodząc z przedszkola mają założone  maseczki. Obowiązek zapewnienia maseczek leży po stronie rodziców.
 4. Dzieci do przedszkola są przyprowadzane i odbierane tylko i wyłącznie przez osoby zdrowe.
 5. Jeżeli w domu przebywa osoba na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych nie wolno przyprowadzać dziecka do przedszkola.
 6. Rodzice wchodzący do przedsionka przedszkola obowiązkowo dezynfekują ręce płynem do dezynfekcji, który znajduje się po prawej stronie drzwi. 
 7. Dzieci przyprowadzane są do przedszkola i odbierane z przedszkola tylko przez jednego rodzica lub upoważnioną do odbioru dziecka inną osobę.
 8. Rodzice zachowują odstęp min. 1,5 m od innych rodziców oraz pozostałych pracowników przedszkola.
 9. Rodzice zobowiązani są o dopełnienie obowiązku uaktualnienia numerów telefonów oraz adresów mailowych.
 10. Rodzice zobowiązani są do odbierania telefonów z przedszkola.
 11. Po odebraniu dziecka z przedszkola nie ma możliwości wejścia na przedszkolny plac zabaw.
 12. Do przedszkola dziecko nie przynosi żadnych zabawek, przytulanek  oraz maskotek. W workach znajdują się tylko niezbędne rzeczy tj.: bielizna, rzeczy na zmianę, kapcie.
 13. Nie przynosimy do przedszkola własnych ręczników oraz przyborów do mycia zębów.
 14. Nie przedłużamy rozstań, wyjaśniamy dzieciom w domu zasady postępowania w związku  z pandemią.
 15. Pierwszego dnia rodzic przynosi podpisane oświadczenie – zgodę  na pomiar temperatury u dziecka oraz upoważnienia do odbioru dziecka z przedszkola.

 

 

WYTYCZNE GIS 
 

 

33 wizyt PostHeaderIcon Zmiana wysokości stawki żywieniowej

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Kołobrzegu informuje,że z dniem 1 września 2020 r. w porozumieniu z Prezydentem Miasta Kołobrzeg zmienia się opłata za posiłki w przedszkolu.

 

Nowa stawka żywieniowa za 3 posiłki będzie wynosić 8,50 zł.

 

I śniadanie – 1,70 zł

II śniadanie – 2,55 zł

obiad – 4,25 zł

 

 

Marta Żemojtel

Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr. 1

z Oddziałami Integracyjnymi w Kołobrzegu