Administracja
Archiwa
Najczęściej oglądane

Archive for the ‘Bez kategorii’ Category

26 wizyt PostHeaderIcon Przedstawienie „Zmartwienie Śnieżynek” w wykonaniu „Żabek”

Dzieci z grupy „Żabek” przedstawiły swoim rodzicom inscenizację „Zmartwienie śnieżynek”. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

12 wizyt PostHeaderIcon Jasełka „Marynarzy”

Uroczystość Jasełek od wielu lat wpisana jest do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku również postanowiłyśmy w grupie MARYNARZE przeprowadzić tę uroczystość, integrując dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom umiejętność prezentowania swoich umiejętności wokalno – recytatorskich przed najbliższymi. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści. Na jasełkowe spotkania zaproszono najbliższych członków rodzin naszych przedszkolaków. Wystawione Jasełka, wprawiły wszystkich w wyjątkowy nastrój, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowo wykonane zdjęcia.

44 wizyt PostHeaderIcon Rodzinne kolędowanie w grupie „Pszczółki”

Święta Bożego Narodzenia już za nami ale okazja do wspólnego kolędowania nadal trwa. W grupie „Pszczółki” odbyło się rodzinne kolędowanie, które było okazją do śpiewu dzieci, nauczycieli i rodziców. To jednocześnie jest kultywowanie tradycji wspólnego kolędowania w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Rodzice uczestniczący w spotkaniu przygotowali się do aktywnego udziału w śpiewaniu. Kolędy dały wszystkim uczestnikom wiele radości i wzmocniły więzi między rodzicami a przedszkolem.
 

76 wizyt PostHeaderIcon STOKROTKI – występ świąteczny

Dzieci z grupy Stokrotki zrobiły miłą niespodziankę swoim rodzicom zapraszając ich na występ podczas którego mówiły wierszyki, śpiewały kolędy, pastorałki oraz piosenki o tematyce świątecznej.  Przedszkolaki pokazały również swoje umiejętności taneczne i zaprezentowały grę na dzwonkach. Wzruszeni  rodzice z podziwem oglądali występ swoich pociech, nagradzając dzieci dużymi brawami. Na zakończenie spotkania,  gdy wszyscy poczuliśmy atmosferę zbliżających się świąt wspólnie zaśpiewaliśmy jedną z tradycyjnych kolęd, a dzieci wręczyły swoim kochanym rodzicom drobne prezenty.

46 wizyt PostHeaderIcon STOKROTKI – zajęcia otwarte

Tuż przed świętami w grupie Stokrotki odbyły się zajęcia otwarte na które dzieci zaprosiły swoich rodziców. Podczas spotkania zaproszeni goście wraz z dziećmi wykonali świąteczne stroiki. Zajęcia były okazją do wykorzystania posiadanych przez dzieci sprawności manualnych oraz wzmocnienia więzi emocjonalnej w grupie i gronie rodzinnym. Wszystkim uczestnikom przysporzyły wiele radości z tworzenia ciekawych kompozycji, użycia różnorodnych materiałów. Rodzice wraz z dziećmi wykazali się dużą wyobraźnią i inwencją twórczą, czego dowodem stały się pięknie wykonane stroiki. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie i miłą atmosferę.

63 wizyt PostHeaderIcon Wigilia w „Żabkach”

Oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Dzieci wraz z paniami  składały sobie serdeczne życzenia. Po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu.  Nie zabrakło wspólnego kolędowania, w sali przedszkolaków dało się odczuć świąteczny nastrój pełen życzliwości i serdeczności. Wierzymy, że wspólne świętowanie przyczyniło się do kultywowania typowo polskich tradycji i było miłym wstępem do przeżywania Świąt Narodzenia Pańskiego w gronie rodzinnym.

65 wizyt PostHeaderIcon Wigilia w grupie Motylki

Wigilia – najbardziej uroczysty i wzruszający wieczór w roku, cudowne chwile w gronie najbliższych oraz magiczna atmosfera. Tak uroczyście nie tylko w domu, w naszym przedszkolu również. Przedszkolaki ochoczo zabrały się do przygotowania świątecznego stołu, a delikatne nuty kolęd wprawiły nas w świąteczny nastrój. Dzieci  utrwaliły wiadomości dotyczące tradycji i obyczajów. Dowiedziały się dlaczego należy przygotować dodatkowe nakrycie do stołu, po co kładziemy sianko pod obrus, jakie możemy składać życzenia podczas dzielenia się opłatkiem..

49 wizyt PostHeaderIcon Wigilia „Marynarzy”

20 grudnia  było szczególnie ciepło, radośnie i przytulnie. Bo oto nadszedł długo oczekiwany dzień Wigilii. Dzieci bardzo chętnie pomagały w tym dniu w przygotowaniach. Wspólnie nakrywały do stołu, ustawiały krzesła, rozkładały serwetki. Zgromadziliśmy się przy nakrytym białym obrusem stole. Wysłuchaliśmy fragmentu kolęd „Gdy się Chrystus rodzi”, przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie nawzajem świąteczne życzenia: dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności. Potem śpiewaliśmy kolędy i piosenki o choince i świętach. Tradycją stało się zadość, że po życzeniach wszyscy wspólnie zasiedli do stołów, na których, dzięki ofiarności Rodziców nie zabrakło słodkości i świątecznych przysmaków.

61 wizyt PostHeaderIcon Mikołaju Święty przynieś nam prezenty – „Żabki”

Miesiąc grudzień był miesiącem wyjątkowym „magicznym” dla naszych kochanych i pracowitych Żabek. Okres ten upłynął nam w miłej, przyjaznej i świątecznej atmosferze. Rozmawialiśmy o świątecznych tradycjach, słuchaliśmy kolęd i piosenek świątecznych. Wspólnie ustroiliśmy choinkę, posprzątaliśmy i udekorowaliśmy salę na przybycie Mikołaja. A wiadomo, że jak Mikołaj to i prezenty. Żabki zatem postanowiły pomóc Świętemu i przygotowały pracę plastyczną, w której metodą wydzierania zapełniły worek swoimi wymarzonymi prezentami.

94 wizyt PostHeaderIcon Przygotowania do Świąt w Maluszkach

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dzieci z grupy „Misie” rozpoczęły od wykonania portretu Mikołaja. Ile radości było podczas malowania farbami jego czapki i wyklejania brody watą. Dzieci bardzo się starały, ponieważ prace te ozdobiły przedszkolny hol.

Dzieci stały się też pomocnikami świętego Mikołaja i przyozdobiły pudełka prezentów, które znalazły się pod przedszkolną choinką. Trzylatki wykorzystały do tego kawałki samoprzylepnych pianek brokatowych oraz kolorowe pieczątki. Ozdabianie paczek sprawiło maluszkom mnóstwo radości i na pewno każdy z nich był dumny z wykonanej pracy.

Kolejnym zadaniem, jakie czekało na trzylatki, było wykonanie wielkiej choinki na arkuszu szarego papieru i pomalowanie jej zieloną farbą. Następnie dzieci wykleiły papierowe bombki świątecznymi akcentami, którymi przyozdobiły pomalowane drzewko. Nasza wspólna grupowa praca zawisła na drzwiach sali i możemy podziwiać ją każdego dnia.

Najprzyjemniejszym momentem było świąteczne spotkanie z rodzicami, które odbyło się 12 grudnia. Tego dnia dzieci miały okazję spędzić czas ze swoimi najbliższymi i wspólnie udekorować upieczone pierniczki. Dzieci przy współpracy z rodzicami z zaangażowaniem i cierpliwością ozdabiały ciasteczka różnokolorowymi lukrami, barwnymi posypkami, cukrowymi pisakami i kolorowymi cukiereczkami. Powstawały prawdziwe dzieła sztuki. Każdy pierniczek wyglądał inaczej, był wyjątkowy i niepowtarzalny. Po udekorowaniu, przedszkolaki dostały pięknie zapakowane pierniczki do domu.

Bez choinki trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie, dlatego uczestnicy naszego spotkania mieli za zadanie przystroić świąteczne drzewko. Na choince zawisło mnóstwo kolorowych bombek i błyszczących łańcuchów. Świąteczna choinka ozdabia teraz naszą przedszkolną stołówkę. Dzieci włożyły dużo pracy w tegoroczne przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za udział oraz zaangażowanie w spotkanie. Dla każdego przedszkolaka było to niezwykłe wydarzenie i mnóstwo radości.